Drobečková navigace

Úvod > Články > Litá podlaha do garáže

Litá podlaha do garáže

Garáž? Zvolte litou podlahu

Proč je litá podlaha do garáže tím nejlepším řešením? Jakou přesně vybrat a co dát navrch jako finální vrstvu? Tady je inspirace pro ty, co zrovna řeší, jakou podlahu do garáže.

Do garáže patří beton

Nejprve základní informace: Jak vlastně vzniká litá podlaha? Tak, že se z přístroje lije na zem speciální směs, která může být anhydritová nebo betonová. Do garáže se nejlépe hodí betonová podlaha. Zvládne totiž i velké zatížení a navíc jí nevadí vlhkost.

Největší výhody

Jednou z výhod lité betonové podlahy je, že je velmi rychle hotová, takže nemusíte platit řemeslníkům za dlouhé hodiny práce. Další plus? Je perfektně rovná. Odborník vám řekne, že tato podlaha „má rovinatost do 2 mm na 2 m lati.“ Což znamená, že pokud na podlahu položíme 2metrovou lať, na žádném místě pod ní nevtěsnáme 2milimetrový měrný klínek. U běžných podlah by se přitom pod tuto laťku vešlo i 5 milimetrů.

Další úspory

Rovná podlaha samozřejmě dobře vypadá, ale nejen to. Díky tomu, že je povrch takto dokonalý, zároveň ušetříte peníze. Na beton totiž musí přijít ještě finální podlahová vrstva, za kterou byste zaplatili podstatně víc v případě, kdy by podklad nebyl úplně rovný.

Finální vrstva

A co dát tedy navrch? U betonové podlahy v garáži jsou tři možnosti: Klasická dlažba, epoxidový nátěr nebo epoxidová stěrka. Pokud jde o nátěr, stačí, když se na beton nanese několik vrstev barvy, a je hotovo. Za několik let se nicméně musí nátěr obnovit. U stěrky je postup o něco složitější, ale zase ji máte napořád. Samozřejmě pro všechny tři povrchy platí, že jsou odolné vůči posypové soli, provozním kapalinám i dalším chemikáliím.

KONTAKTUJTE NÁS, RÁDI VÁM PORADÍME