Drobečková navigace

Úvod > Podlahy > LITÉ PODLAHY

LITÉ PODLAHY

Litým podlahám se přezdívá inteligentní podlaha, protože jde o technologicky velmi vyspělý povrch. Vytváří se technikou lití, díky níž vzniká perfektně rovný a celistvý povrch. Lité podlahy můžete použít v novostavbě, v rekonstrukci i v pasivním domě. Vhodné jsou také pro podlahové vytápění.

Litá podlaha má své výhody

  • Je dokonale rovná, beze spár a bez vzduchových bublin.
  • Je rychle zhotovená, po 48 hodinách po ní můžete chodit.
  • Je levná, ačkoli je z kvalitního materiálu. Za zhotovení totiž zaplatíte méně.
  • Je odolná a má dlouhou životnost. Vydrží léta v perfektním stavu.

Litá podlaha jako základ pro další krytinu

Většinu podlahových krytin je nutné pokládat na rovný povrch. Litá podlaha vytvoří dokonale homogenní a rovný podklad, na nějž můžete položit linoleum, PVC, koberec, plovoucí podlahu a další krytiny. Kombinovat ji můžete s podlahovým vytápěním.

Anhydritová, nebo betonová litá podlaha?

  • Anhydritová podlaha vysokou tepelnou vodivost, proto je vhodná do interiérů s podlahovým vytápěním. Vytváří dokonale rovnou vrstvu. Je za dobrou cenu a je rychle hotová.
  • Betonová podlaha má oproti anhydritu pomalejší termoregulaci. Velmi dobře odolává vlhkosti, proto ji lze použít v koupelnách nebo v garážích. Je vhodná pro podlahové vytápění. Pořídíte ji za dobrou cenu. Je dokonale rovná a rychle připravená.

Více informací o porovnání naleznete zde.

Epoxidová litá podlaha

Litá epoxidová podlaha slouží na rozdíl od betonu a anhydritu jako vrchní, finální vrstva podlahy. Má dokonale rovný povrch a vyniká originální designem. Snadno se uklízí a lze ji vyhotovit i v protiskluzové variantě. Dlouho vám vydrží v perfektním stavu a hodí se do každé místnosti.

Příprava na lití podlahy

Abychom vám mohli zhotovit dokonalou litou podlahu, je nutná určitá stavební připravenost. Lité podlahy můžeme realizovat, když je vaše hrubá stavba pod střechou. Vhodné je zamezit průvanu, tedy mít osazené stavební otvory. Zpravidla se litá podlaha vytváří po omítkách, není to ovšem podmínka.

Je litá podlaha pro vás?

Váháte, jakou litou podlahu zvolit? A zda je pro vás vhodná? Posoudíme váš projekt a doporučíme vám nejlepší možné řešení.

KONTAKTUJTE NÁS