image
Drobečková navigace

Úvod > Základové desky

Základové desky

Stavba základová desky bez starostí

Nechcete stavět dům pomocí videí na YouTube? Chcete mít základy domu zhotoveny poctivě a odborně? Základové desky stavíme na klíč. Profesionálně, rychle, a hlavně za rozumnou cenu. Díky mnohaletým zkušenostem při stavbách nejen rodinných domů, dokážeme zhotovit základovou desku během jednoho týdne. Po předání díla je třeba nechat základovou desku vyschnout. Začít stavět obvodové zdi pak můžete za tři až čtyři týdny. Zejména u základové desky musíte použít správnou směs stavebních materiálů, protože základovou desku zkrátka nevyměníte. S námi máte jistotu pevné základové desky, na které můžete beze strachu začít stavět Váš vysněný domov.

Co si představíte pod pojmem základová deska?

Většinou zaschlý betonový plac na stavební parcele, ze kterého ční rozvody schovávající se v barevných „husích krcích“. Jenže pod pojem základová deska se toho vejde mnohem více. Výkopové práce, příprava napojení technických rozvodů sítí a kanalizace pod základovou deskou, nebo třeba pokládka ztraceného bednění, kari sítí či tepelné izolace. Vylitý beton, který vidíme na povrchu základů, je už jen pověstná třešnička na dortu.

Vylití betonu – praxe, praxe a zase praxe

Než dojde k samotnému vylití betonu na základovou desku, musí se provést několik kroků, které jsou z pohledu odborníků zásadní. Vylití betonu je totiž finální, neměnný proces, po vytvrdnutí již nic neopravíte. Proto je opravdu důležité vytahat vše, co má nad deskou vyčnívat a očistit naopak to, co vyčnívat nemá. Důležitý je také výběr správné betonové směsi.

Jaké jsou jednotlivé kroky?

 1. Začištění základových pasů.
 2. Vysypání štěrkem.
 3. Položení bleskosvodu.
 4. Protáhnutí všech inženýrských sítí do prostoru stavby.
 5. Finální vylití základů kvalitní betonovou směsí.

Co vše od nás můžete očekávat?

 • Zemní a výkopové práce – sejmutí a následné uložení orné půdy na pozemku, hloubení základových pásů a rovnání terénu.
 • Realizace zemnícího systému – zapuštění části hromosvodu do země.
 • Příprava technických rozvodů sítí a kanalizace pod základovou deskou.
 • Dodávku stavebního materiálu na stavbu – ztraceného bednění, betonu, armovací kari sítě, věncové výztuže, nebo tepelné izolace.
 • Vylití betonu do základových pásů a ztraceného bednění.

Jak dlouho realizace potrvá a kdy můžete začít stavět?

Standardní doba realizace základové desky je do jednoho týdne. Záleží na klimatických podmínkách a stavební parcele, některé pozemky vyžadují dodatečné práce v podobě úpravy terénu. Po vylití základové desky tvrdne beton zhruba deset dní. Rychlejší je proces vysychání za teplého, slunného počasí. V zimních měsících se doba vyschnutí desky může protáhnout až na tři týdny. Základovou desku je nutné pravidelně kropit vodou, zejména v létě. Za horkých dnů, kdy teploty šplhají nad 30 °C i třikrát denně, slunce by mohlo beton vysušit a popraskal by.

Co by Vás mohlo zajímat?

 • Realizace základovky děláme pro různé druhy staveb – klasické zděné domy, dřevostavby i monolitické betonové domy.
 • Ke každé zakázce přistupujeme individuálně a stavíme dle předloženého projektu, požadavků investora a ČSN norem.
 • Veškerý odpadní materiál a zbytky ze stavby (plasty, zatvrdlý beton, různé odřezky) odvezeme a ekologicky zlikvidujeme.

Poptáváte základovou desku? Neváhejte nás kontaktovat!

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů