Drobečková navigace

Úvod > Články > Jak vybrat podlahu

Jak vybrat podlahu

Na trhu je velké množství podlahových krytin a vaším úkolem určitě není prozkoumat celý sortiment. Vyberte si toho správného odborníka, který vás pořádně vyzpovídá a podle toho vám poradí. Na co všechno byste si měli připravit odpověď?

Plánujete děti?

Ne, tato otázka není příliš osobní, zvláště když řešíte, jakou zvolit podlahu. Batolata pořád něco rozlévají, občas i nočník. Řešení? Vinylová podlaha. Je neporézní, kapaliny tedy neproniknou do krytiny. Nemusíte mít tak obavy, že by vás po čase překvapil nepříjemný zápach. Navíc je zdravotně nezávadná, nedrží se na ní prach a snadno se udržuje.

Baví vás úklid?

Jakou podlahu, jestliže uklízíte neradi? Vyvarujte se jednobarevných hladkých lesklých krytin. Na těch je totiž špína vidět nejvíc. Zkuste třeba dekor dřeva, na kterém se nějaká ta nečistota ztratí.

Sedáváte na zemi?

Jste mladí, a když si pozvete přátele, sednete si všichni klidně na zem? Anebo vaše děti „žijí“ na podlaze? Pak potřebujete krytinu, která je co možná nejměkčí a pocitově nejteplejší. Tyto vlastnosti má samozřejmě koberec, ten je ale nepraktický na údržbu a nedá se položitna podlahové topení. Zvolte proto přírodní linoleum nebo vinyl.

Máte psa nebo kočku?

Pokud máte domácího mazlíčka, určitě se vyvarujte koberců. Dobrou volbou nejsou ani dřevěné nebo plovoucí podlahy, které se snadno poškrábou. Jakou vybrat podlahu? Ideální bude již zmiňovaný vinyl, který se snadno uklízí a je odolný proti poškrábání.

Jakou chcete barvu?

I když se to nezdá, výběr barvy je složitý úkol, zvláště když sortiment je tak široký. Jestliže vůbec nevíte, můžete se inspirovat tím, co volí ostatní zákazníci. Velmi populární je v současnosti dekor šedého dřeva – šedá totiž zapadne takřka do každého interiéru, ať už mají vaše stěny, nábytek nebo dveře jakoukoli barvu.

Bude u vás rekonstrukce?

Máte starší byt a víte, že za pár let vás velká rekonstrukce nemine? Podlahy byste ale chtěli vyřešit hned teď? Pak potřebujete provizorní řešení. Vyberte si běžnou PVC krytinu v rolích. Moc nestojí a dobře vám poslouží.

Chystáte se na dovolenou?

Také tato otázka je legitimní. Pokud totiž potřebujete vyměnit podlahové krytiny v celém bytě, jsou dvě možnosti: Buď se bude pracovat za provozu po místnostech, což ale může být zdlouhavé. Nebo se udělá celý byt najednou s tím, že domácnost zhruba na týden opustíte a odjedete třeba na dovolenou.

KONTAKTUJTE NÁS, RÁDI VÁM PORADÍME